Ön Bilgilendirme Formu

Madde: 1 Konu

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu, satıcının alıcıya satışını yaptığı ve aşağıda satış fiyatı, nitelikleri vb. belirtilen ürün/ürünlerin satışı ve teslimatıyla ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun – Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri uyarınca düzenlenmiştir. Sözleşmenin amacı tarafların hak ve yükümlülüklerini saptamaktır. Sözleşmeyi (formu) kabul eden alıcı, söz konusu ürünlerin satış, teslimat, vergi ve ek ücretlerini ödeyeceğini ve bu konuda ayrıntılı olarak satıcı tarafından bilgilendirildiğini kabul eder.

Madde 2 – Taraflar

Satıcı
Unvan: Edgers
Adres: Merkez Mahallesi Birahane Sokak No: 20 Kat: 3 Bomonti / Şişli / İstanbul
Telefon: +90 (850) 259 08 38
Faks : 0212 296 24 24
E-posta : [email protected]

Alıcı

Ad Soy ad/Unvan:
Adres:
Telefon:
E-posta:
www.edgers.com.tr adresinden alışveriş yapan kişiler “alıcı” olarak adlandırılmaktadır. İletişim ve fatura bilgilerinde alıcı tarafından verilen ve onaylanan adres esas alınır.

Madde 3: Satışa Konu Malın Temel Özellikleri ve Ödeme Bilgileri

 1. Ürün/ürünlerin miktarı, marka/modeli, adedi, rengi, türü, vergiler dahil satış fiyatı vb. temel bilgiler satıcıya ait Edgers internet sitesinde belirtilmiştir. Bu bilgiler alıcı tarafından kabul edilmektedir. 
 2. İlgili ürünün satış fiyatı ve ek ücretleri alıcı tarafından www.edgers.com.tr internet sitesi üzerinden ödenecektir.
 3. Ürünün kampanyaya dâhil olması durumunda kampanya süre bitimine kadarki koşullar geçerli olarak kabul edilir. Kampanya süresi, ilan edildiği tarihten önce satıcı tarafından sonlandırılabilir ve üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 4. Ürüne ait vergiler, ek ücretler ve yan giderler faturada ve aşağıda belirtilmektedir.

Madde 4: Geçerlilik

 1. İşbu alıcının Ön Bilgilendirme Formu’nda yer alan maddeleri okuyup onaylaması ve Edgers internet sitesi üzerinden siparişi tamamlaması üzerinde ../../…. tarihinde hazırlanmış ve geçerliliği kabul edilmiştir. 
 2. Formun kabul edilmesi halinde elektronik ortamda Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne geçilecektir.
 3. Form iki nüsha olmakla birlikte diğer nüsha, alıcının belirttiği e-mail adresine gönderilecektir.

Madde 5: Ürünlerin Teslimatı Ve Ödeme Koşulları

 1. Ürünlerin kargo/teslimat ücreti aksi belirtilmediği takdirde alıcı tarafından ödenecektir.
 2. Ürünlerin teslimatı alıcı tarafından belirtilen adrese 30 günlük yasal süre içinde sağlam, hasarsız ve paketlenmiş olarak anlaşmalı kargo firmasıyla yapılacaktır.
 3. 30 günlük süre içinde ürünleri teslimatı yapılmamış ise alıcı, sözleşmeyi feshetme hakkına sahiptir.
 4. Alıcı, ürünleri teslim aldığında kargo görevlisiyle birlikte incelemeli ve kırık, hasar vb. durumlarda tutanak tutturmalıdır. Aksi takdirde hasar bildirimleri satıcı tarafından kabul edilmeyecektir.
 5. Alıcının belirttiği adreste, ürünün teslim alınmaması halinde doğabilecek sorunlar ve masraflar alıcı tarafından karşılanacaktır.
 6. Ürünün kampanyaya dâhil olması durumunda kampanya süre bitimine kadarki koşullar geçerli olarak kabul edilir. Kampanya süresi, ilan edildiği tarihten önce satıcı tarafından sonlandırılabilir ve üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Madde 6: Fatura Bilgileri

Ürün Adı/ Ürün Kodu

Adet

Kargo Ücreti

Vergiler Dâhil Toplam Satış Tutarı

Ad Soy ad/Unvan:
Adres:
Telefon:
E-posta:
Ödeme şekli: {ODEMETIPI}
Teslimat adresi: {TESLIMATADRES}
Ödeme Yöntemi: {ODEMETIPI}
Toplam: {ODENENTUTAR} 

Fatura, alıcının belirttiği fatura adresine teslim edilecektir.

Madde 7: Cayma Hakkı

 1. Alıcı, ürün satışına yönelik Edgers sitesinde belirtilen Mesafeli Satış Sözleşmesi maddeleri uyarınca satın aldığı ürünü, sözleşme onay tarihinden itibaren 14 gün içinde hiçbir gerekçe sunmadan iade ederek cayma hakkından faydalanabilir.
 2. Cayma hakkının kullanımından doğan kargo bedeli ücreti satıcı tarafından ödenir.
 3. Alıcı, işbu sözleşmeyi kabul ederek cayma hakkı ile ilgili bilgilendirildiğini ve sözleşme yükümlülüklerini onayladığını kabul ve beyan eder.
 4. Cayma hakkının kullanılması için yasal süre olan 14 gün içinde satıcıya yazılı bildirim (taahhütlü posta, e-mail vb.)yapılması şarttır.
 5. Alıcı, teslim aldığı ürünü hasarsız olarak orijinal paketli şeklinde, faturasıyla ve iade formuyla birlikte satıcının adresine 10 gün içinde göndermekle yükümlüdür. 
 6. Satıcı, cayma hakkından doğan satış bedeli ve kargo ücretini 10 gün içinde alıcının banka hesabına öder.
 7. Alıcının kusuru sebebiyle ürünün değer kaybetmesi durumunda alıcı, satıcının zararını tanzim etmek zorundadır. 

Madde 8: Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Durumlar/Ürünler

 1. Alıcının özel isteği ve talepleri doğrultusunda hazırlanan ürünler,
 2. Finansal dalgalanmalara bağlı olarak fiyatı değişen ürünler,
 3. Son kullanma tarihi ve bozulma tehlikesi olan ürünler,
 4. Alıcı tarafından ambalajı açılan yazılım programları, bilgisayar sarf malzemeleri, ses cihazları vb.,
 5. Tek kullanımlık ürünler,
 6. Sağlık ve hijyen ürünleri,
 7. Mayo, iç çamaşırı, küpe vb. ürünler,
 8. Kişisel bakım ürünleri.

Yukarıda belirtilen ürünlerin iadesi, ilgili yönetmelik maddeleri uyarınca yapılamaz.

Madde 9: Genel Hükümler

 1. Alıcı, www.edgers.com.tr internet adresinde açıkça belirtilen ürünlerin temel özellik ve nitelikleri, ödeme şekli ve teslimat koşulları, satış fiyatına ilişkin bilgileri okuyup eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda sözleşmeyi onaylayıp teyit verdiğini beyan eder.
 2. Satıcı, sipariş onayının ardından 30 günlük süre içinde ürünü sağlam ve eksiksiz olarak alıcının belirttiği adrese göndermekle yükümlüdür. 30 günlük süre aşımında alıcı sözleşmeyi feshetme hakkına sahiptir.
 3. Alıcının, ürünleri teslim aldıktan sonra ilgili tutarı ödememesi halinde, teslimatı gerçekleştirilen ürün ve aksesuarlarını 3 gün içinde satıcıya göndermekle yükümlüdür. Satıcı bu durumdan doğan hukuki haklarını saklı tutar.
 4. Satıcı ilgili ürünleri varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu vb. evraklarla ve ürünü sorunsuz teslim etmeyi; hizmet kalitesini yükseltmeyi; işin ifası sırasında azami özen göstermeyi taahhüt eder.
 5. Satıcı, mücbir sebepler ve beklenmedik ani olaylar dolayısıyla ürünü teslim edemeyecek ise ilgili durumu alıcıya yazılı olarak bildireceğini kabul eder. Alıcı, bu durumda sözleşmenin feshini isteyebilir veya ürünün eşit kalitede farklı bir ürünle değiştirilmesini talep eder. Sözleşmenin feshedilmesi halinde satış tutarı ve nakliye ücreti 14 gün içinde alıcıya ödenir.
 6. Ürünlerin teslimatı ve satışı için işbu formun elektronik ortamda okunup onaylanması gerekir.
 7. Kargo firmasından kaynaklanan sorunlar ve alıcının adreste bulunamaması sebebiyle doğabilecek hasarlardan satıcı sorumlu tutulamaz.
 8. Alıcının belirttiği teslimat adresinde ürünlerin teslim alınmaması halinde yükümlülük ve doğabilecek hasarlar alıcıya aittir.

Madde 10: İstisna

İşbu ön bilgilendirme formunda yer alan ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun maddeleri uyarınca hazırlanan sözleşme; alıcının tüketici tanımına uymaması halinde geçerliliğini kaybedecek ve taraflar arasında hüküm ifade etmeyecektir.

Madde 11: Şikâyet Ve İtirazların Çözüm Yöntemleri

Alıcı, sipariş ve satışla ilgili sorunlarını 1. Maddede belirtilen Edgers iletişim kanalları aracılığıyla satıcıya iletebilir. Satıcı, alıcı tarafından sunulan şikayet ve itirazı yasal çerçeveler içinde inceleyerek çözüme ulaştırmayı amaçlamaktadır. Alıcı ve satıcının kanun önündeki hakları saklıdır.

Madde 12: Yetkili Mahkeme

Alıcı, şikayet ve itiraz başvurularını satıcının veya kendi ikametgahında bulunan il/ilçe Tüketici Hakem Heyetleri’ne veya Tüketici Mahkemeleri’ne yapabilir.

 Madde 13: Son Hükümler

Alıcı, Ön Bilgilendirme Formu’nu ve formun tamamlayıcı ve ayrılmaz parçası olan Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okuduğunu; satış, teslimat ve sair şartlarını okuyup incelediğini ve tamamını kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder. 


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR