Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1: Taraflar

Satıcı
Unvan: Edgers
Adres: Meşrutiyet Mahallesi, No:40, Samanyolu Sk., Şişli, 34363 Istanbul, Turkey
Telefon: +90212 230 1711
Faks : 0212 230 1712
E-posta : [email protected]

Alıcı

 • Adı Soyadı / Unvanı:
 • Teslimat Adresi: 
 • Telefon:
 • E-posta:

Madde 2: Sözleşmenin Konusu Ve Kapsamı

 1. İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”) 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne maddelerine göre düzenlenmiştir. Sözleşmede yer alan taraflar, Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin madde, yükümlülük ve sorumluluklarını kabul etmektedir. 
 2. Tüketici olarak kabul edilmeyen alıcılar (ticari veya mesleki alıcılar) hakkında Borçlar Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu maddeleri uygulanacaktır.
 3. Edgers internet sitesinde yer alan Ön Bilgilendirme Formu ve ürün/ürünlere ait fatura, bu sözleşmenin tamamlayıcı ve ayrılmaz parçaları olarak kabul edilmektedir.

Madde 3: Sözleşme Tarihi

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi, satıcı tarafından daha önce imzalanmış olup alıcı tarafından ../../….tarihinde imzalanmış ve sözleşme maddeleri kabul edilmiştir.

Madde 4: Sözleşme Konusu Mal Ve Hizmetin Temel Nitelikleri Ve Fiyatı

 1. Sözleşmeye konu olan ürün/ürünlerin türü, cinsi, modeli, adedi, rengi vb. temel özellikler Edgers internet sitesinde detaylı olarak belirtilmiştir.
 2. Sitede yer alan ve listelenen fiyatlar, satış fiyatı olmakla birlikte Edgers, fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 3. Ürün/ürünlerin satış fiyatları (vergi, kampanya vb. dahil) faturada ve listede yer almaktadır.

Madde 4: Ürünün Teslimi, Sözleşmenin İfa Yeri Ve Teslim Şekli

 1. Satıcı, alıcı tarafından talep edilen ürünleri stok durumuna göre en geç yasal süre olan 30 gün içinde anlaşmalı kargo firmasıyla gönderecektir. Alıcının bulunduğu yerde anlaşmalı kargo şubesi yoksa, alıcının adresine en yakın kargo şubesinden 7 gün içinde alması gerekir. Bu durumdan doğacak sorunlar alıcının yükümlülüğündedir.
 2. Sözleşme, alıcı tarafından elektronik ortamda okunup imzalanacak ve alıcının satıcıdan ürünü teslim alması halinde sözleşme ifa edilmiş olacaktır.
 3. Edgers internet sitesi üzerinden alınan ürünlerin teslimat yeri, alıcı adresi, iletişim bilgileri, ödeme bilgileri, fatura vb. kişisel veriler alıcının formda yazıp onayladığı şekilde yerine getirilecektir.
 4. Söz konusu ürünün yasal süre olan 30 gün içinde teslim edilmemesi halinde, alıcı sözleşmeyi feshedebilir.
 5. Alıcı tarafından satın alınan ürünün mücbir sebepler, ticari anlaşmazlıklar vb. dolayısıyla iptal edilecek olduğunu öğrenen satıcı bu tarihten itibaren 3 gün içinde alıcıya yazılı olarak haber vermelidir. Satıcıya ödenen kargo bedeli, ürün/hizmet tutarı alıcıya 14 gün içinde iade edilecektir.
 6. Ürün/hizmetin kargo bedeli, aksi belirtilmediği takdirde alıcıya aittir.

Madde 5: Alıcının Beyan ve Taahhütleri

 1. Alıcı, ürünle ilgili temel bilgileri, kargo ücretini, ürün/hizmet bedelini, vergi tutarını, teslimat şeklini, itiraz ve şikayet makamlarını, ve cayma hakkını Edgers internet sitesi üzerinden açık ve net ifadelerle okuduğunu kabul ve beyan eder.
 2. Alıcı, Ön Bilgilendirme Formu’nu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni internet ortamında okuduğunu kabul ve beyan eder.
 3. Alıcı, sözleşmeye konu olan ürün/ürünlerin teslimatı sırasında kargo görevlisinin yanında paketi açarak kırık, hasarlı, zarar görmüş vb. ürünler hakkında tutanak tutturacaktır. Kargo görevlisi, paketin hasarsız olduğunu savunursa alıcı, satıcı ile görüşerek yeniden tutanak hazırlatabilir.
 4. Alıcı kargo şirketinden teslim aldığı ürünü, hasarsız ve sağlam olarak teslim aldığını kabul eder.
 5. Ürün teslimatından sonra alıcının kredi kartından kaynaklanan sorunlar nedeniyle ödemenin eksiksiz veya hiç yapılmaması durumunda; alıcı ilgili ürünü teslim tarihinden sonra 3 gün içinde satıcıya göndermelidir. Buradan doğan teslimat gideri alıcı tarafından karşılanır.
 6. Alıcı tarafından verilen adrese teslimat yapılması ancak teslimatın başka bir isim tarafından satın alınması halinde, kargo alıcıya teslim edilmiş olarak kabul edilecektir.

Madde 6: Satıcının Beyan ve Taahhütleri

 1. Satıcı, 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik maddeleri gereğince mücbir sebepler haricinde siparişi faturasıyla birlikte eksiksiz, sağlam ve orijinal paketinde göndermekle yükümlüdür.
 2. Satıcı, alıcının sözleşme onayıyla birlikte 14 gün içinde cayma hakkından yararlanacağını ve iadeyi sorunsuz olarak kabul edeceğini beyan eder.
 3. Edgers, haklı gerekçeleri doğrultusunda eşit kalitedeki ürün/hizmeti sözleşme ifa süresi dolmadan temin edebilir.
 4. Alıcı tarafından verilen adreste ürünün kabul edilmemesi durumunda Edgers sorumlu değildir.
 5. İadeden kaynaklanan kargo ücreti ve diğer bedeller alıcı tarafından ödenir.
 6. Satıcı ticari anlaşmazlık, mücbir sebepler vb. nedenlerle ürünü teslim edemeyeceğinde alıcıya 3 gün içinde yazılı olarak haber vermelidir. Alıcı sözleşmeyi feshedebilir, ürünün gelmesini bekleyebilir veya eşit kalitedeki farklı bir ürünle değiştirilmesini talep edebilir. Sözleşmenin feshedilmesi durumunda ilgili tutar 14 gün içinde satıcı tarafından ödenecektir.

Madde 7: Geçerlilik Süresi

 1. Edgers internet sitesinden ilan edilen fiyatlar, geçerli satış fiyatlarıdır. Şirket tarafından yapılan güncellemelere kadar fiyatlar geçerliliğini korur. Yanlış, eksik yazılan fiyatlarda, tedarikçi veya sistemden kaynaklanan fiyat sorunlarında satıcı, alıcıya ürünün gerçek fiyatını bildirir. Alıcı, ürünü kabul eder veya satış iptal edilir.

Madde 8: Sipariş, Fatura Ve Ödeme Koşulları

 1. Alıcının satın almak istediği ürün/ürünlerin, KDV, kargo, diğer vergiler vb. dahil satış fiyatı üzerinden ödeme kabul edilir. Ödemenin onaylanması halinde alıcıya sipariş e-postası onayı gönderilir ve bu bildirimden sonra sevkiyat işlemleri başlatılır. Aksi halde ürün gönderilmez.
 2. Alıcının internet ortamında belirttiği fatura bilgilerine göre satıcı tarafından fatura düzenlenir. İlgili fatura ürünle birlikte veya alıcının bildirdiği e-posta adresine gönderilecektir.

Madde 9: Cayma Hakkı

 1. Alıcı, sözleşme onayından itibaren 14 gün içinde hiçbir gerekçe göstermeden cayma hakkını kullanarak satın aldığı ürünü iade edebilir. 
 2. Alıcı, cayma hakkını kullandığı günden itibaren 10 gün içinde ilgili ürün/ürünleri satıcının belirttiği adrese göndermekle yükümlüdür.
 3. Satıcının anlaşmalı olduğu kargo firmasıyla gönderim yapıldığı takdirde ilgili teslimat tutarı satıcı tarafından karşılanır. Alıcı, farklı bir kargo firmasıyla gönderim yaparsa ilgili tutar ve doğabilecek sorunlar alıcıya aittir.
 4. Alıcı, teslim aldığı ürün için cayma hakkını kullandığında ilgili ürünü eksiksiz, hasarsız ve orijinal paketi (faturası dâhil) göndermek zorundadır.
 5. Sipariş onayından malın teslimatına kadar olan sürede alıcı, cayma hakkını kullandığı takdirde teslimat tutarı alıcı tarafından karşılanır.

Madde 10: Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Durumlar

 1. Son kullanma tarihi geçmekte olan ürünler,
 2. Alıcının isteği tarafından hazırlanan ve kişiselleştirilmiş ürünler,
 3. İç çamaşırı, mayo, kozmetik ürünler,
 4. Tesliminden sonra ürünün koruyucu bandı, mühür ve şeridinin açılmış olduğu durumlar

Alıcı cayma hakkından faydalanamaz.

Madde 11: Uyuşmazlık Durumunda Yetkili Mahkeme Ve İcra Daireleri

 1. İlgili sözleşmeden doğabilecek sorunlarda her yıl Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen parasal sınırlar dâhilinde il/ilçe Tüketici Hakem Heyetleri veya Tüketici Mahkemeleri sorumludur.

Madde 12: Kabul Ve Onay Beyanı

Alıcı, Edgers internet sitesinde yer alan Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Ön Bilgilendirme Formlarını okuduğunu; ürünlere ait temel özellikleri öğrendiği; cayma hakkı, teslimat ve satış koşulları hakkında bilgi edindiğini ve diğer hususlarla ilgili sözleşmeyi okuduğunu, kabul ettiğini ve elektronik ortamda onay verdiğini onaylar ve işbu sözleşmenin hükümlerini kabul ettiğini beyan eder.

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR